top of page

"Milczenie polskich owiec" Macieja Stuhra na 42. FPFP Gdynia 2017


Film fabularny "Milczenie polskich owiec" w reżyserii Macieja Stuhra został pierwszy raz pokazany publicznie podczas tegorocznego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w konkursie filmów krótkometrażowych.


Twórcy filmu - a w ich gronie nasza aktorka Dominika Kryszczyńska - spotkali się z widzami po projekcji konkursowej 20 września 2017 r. W filmie zagrał również nasz aktor Kamil Suszczyk. Oboje są studentami IV. roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.


"Milczenie polskich owiec" to debiut Macieja Stuhra w roli reżysera i scenarzysty. Po raz pierwszy w historii warszawskiej Akademii Teatralnej jej wykładowca zrealizował wraz ze swoimi studentami krótkometrażowy film fabularny. Akcja filmu rozpoczyna się w przytulnej knajpce w jednym z polskich miast, gdzie dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem. Każde z nich robi to na swój sposób.

 

W filmie "Milczenie polskich owiec" Dominika Kryszczyńska wcieliła się w postać "Malwiny Potrzask", która za wszelką cenę pragnie podbić filmowy świat, ale otwiera się dopiero przed kamerą. Tylko wtedy może być tak naprawdę sobą. Kamil Suszczyk zagrał rolę "Zygmunta", który pragnie zwierzyć się ze swoich fantazji, ale tylko obcą osobę jest w stanie obdarzyć zaufaniem.


Dominika Kryszczyńska w filmie "Milczenie polskich owiec" Macieja Stuhra
Kamil Suszczyk w filmie "Milczenie polskich owiec" Macieja StuhraWyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page