top of page

Adam Venhaus dołączył do obsady serialu fabularnego "Wojenne dziewczyny"


Adam Venhaus

Sztuka to dobry pretekst do budowania związków pomiędzy krajami i ludzmi. Nasz aktor Adam Venhaus, który na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, dołączył do obsady popularnego serialu fabularnego "Wojenne dziewczyny". Efekty pracy ekipy zdjęciowej zobaczymy w marcu 2018 roku, kiedy rozpocznie się emisja drugiej serii "Wojennych dziewczyn".


Wylot na zdjęcia do Polski i lądowanie w Warszawie wzbudziły w aktorze ogromne emocje. Zawsze brakowało mu Polski. To wielka szansa odnowienia relacji z krajem, w którym się urodził, i z którego wyjechał jako dziecko oraz rozwijania znajomości języka polskiego.


W serialu "Wojenne dziewczyny" Adam Venhaus wciela się w postać "Wofganga Dreslera". To postać negatywna, ale role negatywnych bohaterów są ważną częścią opowieści filmowej. Właśnie poprzez takich bohaterów przebiegają osie fabuły. Rolę narzeczonej "Wolfganga Dreslera" powierzono Emilii Komarnickiej-Klynstra.


Zdaniem reżysera Michała Rogalskiego, nie należy traktować serialu "Wojenne dziewczyny" w kategoriach tylko stricte historycznych. Jest to serial sensacyjny w kostiumie historycznym. Akcja 13 powstających nowych odcinków niezmiennie toczyć się będzie w 1941 roku, a losy bohaterów łączą się w okupowanej Warszawie.

 

Jak mówi Adam Venhaus: "Interesują mnie postaci problematyczne, mroczne, które są na krawędzi. To zawsze jest wyzwaniem dla aktora. Jeżeli aktor z góry potępi postać, którą ma odtwarzać, to przeważnie już nie potrafi się w nią wcielić".


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page