top of page

"Otello" - takiego dyplomu dawno w Akademii Teatralnej nie było !"Otello" Szekspira nie pojawia się zbyt często na polskich scenach teatralnych. Grażyna Kania, reżyserując spektakl dyplomowy ze studentami IV. roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wykorzystała fragmenty przekładu Stanisława Barańczaka oraz tekst Feriduna Zaimoglu i Guntera Senkela.


W ustach młodych adeptów sztuki teatralnej - w tym gronie aktor naszej agencji Kamil Suszczyk - brzmi on szalenie wiarygodnie, sugestywnie i prawdziwie. Aktorzy w tej konwencji odnajdują się znakomicie. Spektakl "Otello" jest niezwykle żywiołowy i dynamiczny.


Takiego dyplomu, który pokazywałby tak szeroki wachlarz umiejętności warsztatowych studentów, dawno w Akademii Teatralnej nie było. Widać pracę nad sensem każdego słowa, nad dynamiką każdego monologu i dialogu wypełnionego młodzieńczą emocjonalnością.


Trzeba podkreślić nienaganną intonację, pozbawioną monotonii czy jednostajności, która w wielu momentach w swoim zróżnicowaniu zaskakuje bezceremonialną teatralnością. Kamil Suszczyk potrafi momentami agresywny i ostry tekst, choć nie pozbawiony również zadziornego dowcipu, wypowiadać z dużym wewnętrznym i charakterystycznym nasyceniem. W przedstawieniu "Otello" aktor kreuje postać "Casia" - przyjaciela Otella.

 

Zapraszamy na spektakl dyplomowy "Otello" z udziałem aktora naszej agencji Kamila Suszczyka do warszawskiego Teatru Collegium Nobilium. Aktualnie w repertuarze jeszcze 6 i 7 listopada. Kolejne przedstawienia 15, 16 i 17 grudnia.


Kamil Suszczyk

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page