top of page

Dominika Kryszczyńska i Witold Wieliński dołączyli do obsady serialu "Korona królów"


Nowy serial TVP "Korona królów"

Nowy serial historyczny Telewizji Polskiej "Korona królów" zapowiada się na barwną, kostiumową opowieść o panowaniu jednego z najznamienitszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego. Z wszystkimi prawami gatunku - kulisami władzy, miłością, intrygami, zdradami i walkami o wpływy w tle. Opiekę literacką nad serialem sprawuje Iwona Łepkowska. Reżyserią zajmuje się Wojciech Pacyna.


Do obsady serialu dołączyli właśnie nasi aktorzy: Dominika Kryszczyńska w roli "Machny - córki Kanclerza" i Witold Wieliński w roli "Garbarza Mszczuja". Więcej szczegółów zdradzić niestety nie możemy.


"Korona królów" to opowieść o rodzeniu się wielkiego władcy - od pełnego wątpliwości młodzieńca, pozostającego pod wpływem matki, do jednego z najwybitniejszych królów Polski. Akcja serialu rozpoczyna się w 1333 roku. Umiera król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn - Kazimierz. Przed nim zadanie utrzymać scalone z takim trudem królestwo.

 

Serial "Korona królów" będzie emitowany w Telewizji Polskiej cztery razy w tygodniu, w odcinkach 25-minutowych. Premiera w styczniu 2018 roku.


Dominka Kryszczyńska dołączyła do obsady serialu "Korona królów"

Witold Wieliński dołączył do obsady serialu "Korona królów"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page