top of page

Dobry wieczór w OCH-TEATRZE


W piątek 25 listopada br. w OCH-TEATRZE w Warszawie oklaskiwaliśmy aktorów przedstawienia "Dobry wojak Szwejk poszedł na wojnę" w reżyserii Andrzeja Domalika - nowej adaptacji powieści "Przygody dobrego wojaka Szwejka" Jaroslava Haska. Oprócz tematu duża w tym zasługa Zbigniewa Zamachowskiego.


Zbigniew Zamachowski jest stworzony do roli małomiasteczkowego, domorosłego filozofa, sypiącego anegdotami i złotymi myślami w stylu "zdroworozsądkowym". Reżyser epopeję Szwejka przedstawił w kilku scenach, z których część przypomina komedię dell'arte, część farsę.


W pewnym sensie spektakl jest rozbudowanym monodramem Zamachowskiego. Obsada spektaklu nie jest liczna. Z gronem znakomitych aktorów występują studenci IV. roku Wydziału Aktorstwa Dramatycznego Akademii Teatralnej w Warszawie - Marcin Bubółka i Henryk Simon. Obu oglądamy na deskach scenicznych niemal przez cały czas, a w scenie ze Szwejkiem w szpitalu na badaniach psychiatrycznych dają popis swoich umiejętności aktorskich w rytmie reżyserowanego ruchu scenicznego, który obaj zinterpretowali na swój własny oryginalny sposób.

 

Zapraszamy na przedstawienie "Dobry wojak Szwejk poszedł na wojnę" z udziałem aktora Marcina Bubółki do warszawskiego OCH-TEATRU. Najbliższe spektakle 8, 9 i 10 grudnia br.


Marcin Bubółka

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page