top of page

Krakowski spleen Agnieszki Glińskiej - "Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]" w


Katarzyna Zawiślak i Łukasz Simlat

Za sprawą Agnieszki Glińskiej powracamy do Krakowa na przedstawienie w jej reżyserii "Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.


Nasza aktorka Katarzyna Zawiślak-Dolny w spektaklu "Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]" występuje jako "Dagny Juel Przybyszewska", partnerując Łukaszowi Simlatowi (jako "Stanisław Przybyszewski").


Agnieszka Glińska do rozległego młodopolsko-wajdowskiego pejzażu dodała losy swojej żydowskiej babki, Pepi Weiss. Reżyserka stworzyła dobry, nostalgiczno-elegijny spektakl o Polsce. Ona - ze swoim wybitnym językiem teatralnym, zbudowanym bardziej na Czechowie, niż Wyspiańskim, bardziej na ciszy, niż na wrzasku, bardziej na człowieku, niż na społeczeństwie, jest już teatrem samym w sobie.

 

Zapraszamy na spektakl "Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]" z udziałem naszej aktorki Katarzyny Zawiślak-Dolny do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W repertuarze 15, 16 i 17 grudnia br. oraz 1, 2 i 3 lutego 2018 roku.


Łukasz Simlat jako "Stanisław Przybyszewski" i Katarzyna Zawiślak-Dolny jako "Dagny Juel  Przybyszewska"
Afisz teatralny przedstawienia "Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page