top of page

Andrzej Michalski w przedstawieniu "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Briana Michaelsa


Afisz przedstawienia POSKROMIENIE ZŁOŚNICY w reżyserii Briana Michaelsa

Nasz aktor Andrzej Michalski 18 listopada wystąpił w premierowym przedstawieniu "Poskromienie Złośnicy" reżyserii Briana Michaelsa, w ramach XXVI Festiwalu Ars Cameralis 2017. Spektakl będzie również wystawiany w wersji anglojęzycznej we wrześniu 2018 roku w Niemczech.


Zdaniem reżysera, w przedsięwzięciu bierze udział ośmiu najlepszych absolwentów uczelni Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Realizacja spektaklu wymaga bezwarunkowego fizycznego i emocjonalnego zaangażowania. I w tym właśnie celu została powołana grupa POLES APART, którą tworzy doborowa ósemka aktorów w obsadzie przedstawienia.


"Poskromienie złośnicy" to bardzo wczesna czarna komedia Williama Shakespearea'a. Zawarte w niej stereotypy dostarczają materiału do cielesnej ekspresji. Unikatowe wykształcenie aktorskie aktorów grupy POLES APART pozwala osiągnąć formę wypowiedzi odróżniającą się od tradycyjnego teatru tańca tym, że aktorzy posługują się zarówno językiem werbalnym, jak i ruchem.

 

Jak większość pózniejszych szekspirowskich komedii, również i ta łączy wspaniały humor słowny i sytuacyjny oraz nieoczekiwanie pojawiającą się brutalność. Scenariusz opracował Brian Michaels, muzykę skomponował Mateusz Flis.


Andrzej Michalski
Andrzej Michalski w przedstawieniu "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Briana Michaelsa

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page