top of page

"Wszyscy kłamią, ukrywają nędzne myśli". Iwona Chołuj w wystawieniu sztuki "Proca&quo


Iwona Chołuj i Adam Hutyra w wystawieniu dramatu "Proca" Nikołaja Kolady

Znajomość sztuki aktorskiej i reżyserskiej wywarła duży wpływ na dramaty Nikołaja Kolady i sprawiła, że postaci w jego sztukach to znakomite role dla aktorów. Dramatopisarz napisał dotychczas ponad osiemdziesiąt sztuk teatralnych, a jedną z najważniejszych jest sztuka dramatyczna "Proca", wystawiana w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.


W przedstawieniu "Proca", które wyreżyserował Andre Hubner-Ochodło, występuje aktorka naszej agencji Iwona Chołuj wcielając się w postać "Larysy". Iwona Chołuj od 1996 roku jest aktorką Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Reżyser nie raz już współpracował z aktorką i ceni ją wysoko. Zagrała u niego m.in. dwie wielkie role sceniczne - "Maszy" w sztuce teatralnej "Wilki" Ludmiły Pietruszewskiej i "Smirnowy" w sztuce teatralnej "Do dna" Agnieszki Osieckiej na podstawie Isaaka Bashevisa Singera.


"Wszyscy kłamią, ukrywają swoje nędzne myśli" - takimi słowami zaczyna się "Proca" Nikołaja Kolady. W spektaklu wszystko jest intensywne - mocne teksty, wyraziste role, odważne pomysły. Premiera odbyła się 18 grudnia 2015 roku.

 

Zapraszamy na przedstawienie "Proca" w reżyserii Andre Hubner-Ochodło z udziałem aktorki naszej agencji Iwony Chołuj. Najbliższe przedstawienie w środę 24 stycznia br. o godz. 18:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Następny spektakl w repertuarze 2 marca.


Iwona Chołuj jako "Larysa" w przedstawieniu "Proca"

Iwona Chołuj jako "Larysa" i Adam Hutyra jako "Ilja" w przedstawieniu "Proca"

Afisz przedstawienia "Proca" Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page