top of page

Gdański Teatr Szekspirowski i Teatr Wybrzeże: Dorota Androsz i Piotr Witkowski w przedstawieniu &quoWystawienie sztuki "Wesołe kumoszki z Windsoru" Williama Shakespeare'a w reżyserii Pawła Aignera, koprodukcja Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, jest z wielu powodów wydarzeniem wyjątkowym. Premiera przedstawienia była jednocześnie inauguracją sceny elżbietańskiej w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniu 28 czerwca 2015 roku.


To spektakl zrealizowany z lekkością, skrzący dowcipem. Aktorzy Teatru Wybrzeże, występujący w "Wesołych kumoszkach z Windsoru", lubią bawić się swoimi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Wśród nich aktorzy naszej agencji - Dorota Androsz jako "Abraham Mizerek - krewniak Spłycia", oraz Piotr Witkowski, który wciela się w postać "Doktora Caiusa - francuskiego medyka". Widzowie mogą podziwiać również Katarzynę Figurę w roli filmu "Pani Chybcik - ochmistrzyni domu Caiusa".


Reżyser Paweł Aigner stworzył przedstawienie brawurowe i dynamiczne. Energia jest współczesna, a kostiumy i cała oprawa nawiązują do teatru elżbietańskiego oraz do przestrzeni Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. To znakomite połączenie starego i nowego teatru.

 

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże w Gdańsku już 9, 10 i 11 lutego br. na spektakl "Wesołe kumoszki z Windsoru" w reżyserii Pawła Aignera, z udziałem aktorów naszej agencji - Doroty Androsz i Piotra Witkowskiego.


Dorota Androsz - aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku

Piotr Witkowski - aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page