top of page

Teatroteka Fest 2018: młoda polska dramaturgia na kinowych ekranach od 9 do 11 lutego


Od 9 do 11 lutego br. w Warszawie odbywa się druga edycja festiwalu TEATROTEKA FEST - "Nowe kadry teatru", czyli młoda polska dramaturgia na kinowych ekranach. W tym roku pokazy będą miały angielskie napisy. Na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące w Teatrze Collegium Nobilium oraz w Kinie Kultura wstęp jest wolny.


Widzowie będą mogli zobaczyć 10 premierowych ekranizacji TEATROTEKI, wyprodukowanych przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Po każdej projekcji w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu.


W zestawieniu konkursowym znalazła się m.in. sztuka Jolanty Janiczak "Sprawa Rity G." (tytuł oryginalny "Sprawa Gorgonowej") - zdobywczyni Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2016 roku. Aktorka naszej agencji Martyna Byczkowska, studentka IV. roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, stworzyła w tym spektaklu w reżyserii Darii Kopiec kreację aktorską "Lusi Zarembianki". Tematem głównym jest fakt medialny, którym stał się słynny przedwojenny proces o zabójstwo Lusi Zarembianki. Fakt medialny służy jedynie podtrzymaniu sensacji dla potrzeb tworzonego wokół niego show biznesu.


W biorącej udział w konkursie sztuce o środowisku polskich kibiców piłki nożnej "Dzielni chłopcy" Magdaleny Drab w reżyserii Szymona Waćkowskiego, niejednoznacznej i dalekiej od obiegowych ocen i stereotypów, w roli "Jarka" wystąpił aktor naszej agencji Radomir Rospondek.


Spektakle telewizyjne nagrodzone przez jurorów zostaną zaprezentowane w kolejny weekend (17-18 lutego) w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

 

Zapraszamy na II. edycję TEATROTEKA FEST 2018 na premiery ekranizacji sztuk "Sprawa Rity G." z udziałem Martyny Byczkowskiej i "Dzielni chłopcy" z udziałem Radomira Rospondka.


Projekcje spektakli w Teatrze Collegium Nobilium i Kinie Kultura: "Dzielni Chłopcy" - Collegium Nobilium 9 lutego o godz. 16:00 i Kino Kultura 10 lutego o godz. 10:30; "Sprawa Rity G." - Collegium Nobilium 10 lutego o godz. 19:00, a w Kinie Kultura o godz. 19:15 również 10 lutego.


Martyna Byczkowska

Radomir Rospondek

Radomir Rospondek w spektaklu telewizyjnym "Dzielni chłopcy" w reżyserii Szymona Waćkowskiego

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page