top of page

Teatroteka Fest 2018: Agata Różycka i Martyna Byczkowska na kinowych ekranachOd 9 do 11 lutego br. w Warszawie odbywa się druga edycja festiwalu TEATROTEKA FEST - "Nowe kadry teatru", czyli młoda polska dramaturgia na kinowych ekranach. Na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium oraz w Kinie Kultura wstęp jest wolny.


11 lutego w Teatrze Collegium Nobilium i w Kinie Kultura widzowie zobaczą premierę ekranizacji sztuki Rafała Wojasińskiego "Wariat" w reżyserii Jakuba Cumana, z udziałem aktorek naszej agencji Agaty Różyckiej i Martyny Byczkowskiej - studentek IV. roku Akademii Teatralnej. "Wariat" to rzecz o nieporozumieniu, wyobcowaniu i samotności artysty. Po projekcji w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu.


Warto dodać, że w zestawieniu konkursowym festiwalu TEATROTEKA FEST 2018 znalazły się inne spektakle telewizyjne z udziałem aktorów naszej agencji. Widzowie mogli oglądać Martynę Byczkowską w kreacji aktorskiej "Lusi Zarembianki" w sztuce Jolanty Janiczak "Sprawa Rity G." (tytuł oryginalny "Sprawa Gorgonowej") w reżyserii Darii Kopiec. Radomir Rospondek wystąpił w roli "Jarka" w sztuce o środowisku polskich kibiców piłki nożnej "Dzielni chłopcy" Magdaleny Drab w reżyserii Szymona Waćkowskiego.


Tematem głównym "Sprawa Rity G." jest fakt medialny, którym stał się słynny proces o zabójstwo. Fakt medialny służy jedynie podtrzymaniu sensacji dla potrzeb tworzonego wokół niego show biznesu. "Dzielni chłopcy" to portret zbiorowy środowiska polskich kibiców piłki nożnej, niejednoznaczny i daleki od obiegowych ocen i stereotypów.


Spektakle telewizyjne nagrodzone przez jurorów zostaną zaprezentowane w kolejny weekend (17-18 lutego) w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wszystkie zekranizowane sztuki wyprodukowała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

 

Zapraszamy 11 lutego na premierową ekranizację sztuki "Wariat" z udziałem aktorek naszej agencji Agaty Różyckiej i Martyny Byczkowskiej. W festiwalowym programie TEATROTEKA FEST 2018 o godzinie 12:00 w Teatrze Collegium Nobilium i o godzinie 13:00 w Kinie Kultura w Warszawie.


Agata Różycka

Martyna Byczkowska

Martyna Byczkowska w spektaklu telewizyjnym "Wariat" w reżyserii Jakuba Cumana
TEATROTEKA to cykl ekranizacji spektakli telewizyjnych Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page