top of page

Martyna Byczkowska laureatką Nagrody Rektora Akademii Teatralnej


Martyna Byczkowska jako "Lusia Zarembianka" w spektaklu "Sprawa Rity G."

Martyna Byczkowska, studentka IV. roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie i aktorka naszej agencji, została tegoroczną laureatką Nagrody Rektora Akademii Teatralnej, przyznawanej dla absolwenta lub studenta tej uczelni. Wyróżnienie przyznano za kreację aktorską "Lusi Zarembianki" w spektaklu telewizyjnym "Sprawa Rity G." autorstwa Jolanty Janiczek w reżyserii Darii Kopiec.


Twórcom spektaklu "Sprawa Rity G." przyznano nagrodę GRAND PRIX na zakończonej właśnie drugiej edycji festiwalu TEATROTEKA FEST 2018 "Nowe kadry teatru", czyli młoda polska dramaturgia na kinowych ekranach. Martyna Byczkowska partneruje w sztuce takim znakomitym aktorom jak Monika Buchowiec (laureatka nagrody festiwalu za pierwszoplanową rolę kobiecą "Rity Gorgonowej"), Marcin Czarnik, Izabela Dąbrowska, Andrzej Blumenfeld, Mirosław Zbrojewicz, Aleksandra Bożek, Michał Bieliński.


Tematem głównym spektaklu telewizyjnego "Sprawa Rity G." jest fakt medialny, którym stał się słynny przedwojenny proces o zabójstwo Lusi Zarembianki. Fakt medialny służy jedynie podtrzymaniu sensacji dla potrzeb tworzonego wokół niego show biznesu.


To kolejna telewizyjna kreacja aktorska Martyny Byczkowskiej. W 2017 roku wystąpiła w trzech spektaklach Teatru Telewizji Polskiej: "Sprawa Rity G." w reżyserii Darii Kopiec (w roli "Lusi Zarembianki"), "Listy do Rosji" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (jako "Księżna grymaśna") i "Wariat" w reżyserii Jakuba Cumana (jako "Pielęgniarka").


Już w tym tygodniu Martyna Byczkowska rozpoczyna zdjęcia w popularnym serialu fabularnym "O mnie się nie martw" TVP 2. W serialu wcieli się w postać "Julii" i więcej na razie zdradzić nie możemy, ale wiosną telewidzowie będą mogli oglądać "Julię" na srebrnym ekranie.

 

Spektakle telewizyjne nagrodzone przez jurorów festiwalu TEATROTEKA FEST 2018 zostaną zaprezentowane w kolejny weekend (17-18 lutego) w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


Zapraszamy na spektakl "Sprawa Rity G." z udziałem aktorki naszej agencji Martyny Byczkowskiej.


Rektor Akademii Teatralnej Wojciech Malajkat na festiwalu TEATROTEKA FEST 2018

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page