top of page

Teatroteka Fest 2018: "Dzielni chłopcy" - Radosław Rospondek


Od 9 do 11 lutego br. w Warszawie odbywała się druga edycja festiwalu TEATROTEKA FEST - "Nowe kadry teatru", czyli młoda polska dramaturgia na kinowych ekranach.


W zestawieniu konkursowym festiwalu TEATROTEKA FEST 2018 mogliśmy oglądać aktora naszej agencji Radomira Rospondka w roli "Jarka" w spektaklu telewizyjnym o środowisku polskich kibiców piłki nożnej "Dzielni chłopcy" Magdaleny Drab w reżyserii Szymona Waćkowskiego. W spektaklu razemz z Radomirem Rospondkiem występują m.in. Tomasz Schuchardt, Paulina Gałązka, Piotr Ligenza, Katarzyna Gniewkowska, Michał Czernecki.


Młoda legnicka aktorka Magdalena Drab napisała sztukę "Dzielni chłopcy" w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jej powstaniu wspomogli autorkę autentyczni kibice kilku piłkarskich klubów. W wyniku wielu rozmów, pozwalających autorce poznać osobiste historie bohaterów, ich motywacje i wyznawaną hierarchię wartości, powstał ciekawy, nie pozbawiony ironii, ale pisany z życzliwością, portret zbiorowy środowiska, niejednoznaczny i daleki od obiegowych ocen i stereotypów.

 

Spektakle telewizyjne nagrodzone przez jurorów zostaną zaprezentowane w kolejny weekend (17-18 lutego) w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


Radomir Rospondek

Radomir Rospodek

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page