top of page

"Proces" Krystiana Lupy: Prawo przestało do świata przystawać


Od 16 do 18 lutego widzowie mogą oglądać w Warszawie głośne przedstawienie w reżyserii Krystiana Lupy "Proces" według Franza Kafki.


W "Procesie" Lupy wystawionym w warszawskim Nowym Teatrze nie grają aktorzy na co dzień pracującej tam ekipy Krzysztofa Warlikowskiego, ale aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu - wśród nich aktor naszej agencji Adam Szczyszczaj.


Słowa, które otwierają "Proces" Franza Kafki, zna każdy. "Ktoś musiał oczernić Józefa K., bo choć nic złego nie zrobił, został pewnego ranka zatrzymany." Grany w spektaklu Lupy przez Adama Szczyszczaja "Max Brod" wprost mówi, że znajdujemy się w roku 2017. "Max Brod" czyta futurologiczną - jakoby napisaną przez Kafkę, relację ze współczesnych zdarzeń. Jej centralnym punktem jest opowieść o człowieku, który "spalił się na placu Centralnym".


Natrętna prawdziwość tego, co się zdarza, budzi niepokojące analogie. "To ja, to my - JESTEŚMY ZATRZYMANI... Trwa wędrówka, senny lot w mroczny ABSURD, absurdalny dialog z człowiekiem po drugiej stronie dziwnie przyległy do absurdów i dialogów, które wyrzuca z siebie nasza najnowsza polska rzeczywistość..." (Krystian Lupa).

 

Zapraszamy 17 i 18 lutego na przedstawienie "Proces" w reżyserii Krystiana Lupy, z udziałem aktora naszej agencji Adama Szczyszczaja, do Nowego Teatru w Warszawie.Adam SzczyszczajWyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page