Odmieniec w czasach niepokoju: "Do komina Murzyna! Murzyna!"

10.03.2018

 

Dorota Androsz - aktorka naszej agencji zaprasza 10 i 11 marca na przedstawienie ze swoim udziałem "Do komina Murzyna! Murzyna!" w reżyserii Zbigniewa Brzozy w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Dorota Androsz występuje w spektaklu jako "Nauczycielka", "Eva", "Pani Morrel" i "Tancerka". Jest aktorką Teatru Wybrzeże od 2007 roku. 

 

To teatralno-filmowy obrazek zanurzony w realiach Niemiec przed i w trakcie II Wojny Światowej. Lata 30-te. Do władzy w Niemczech dochodzi NSDAP. Jeszcze działa parlament, samorządy lokalne, nie zanosi się na likwidację partii opozycyjnych, wychodzi niezależna prasa. Swing jak w nowym Jorku, Paryżu czy Londynie jest najpopularniejszym tańcem. Nocne życie niemieckich miast kwitnie. Jeszcze nie znikł duch lat 20-tych.

 

Jeden z dwóch głównych bohaterów, ciemnoskóry chłopiec "Hans" marzący o przynależności do Hitlerjugend  i akceptacji kolegów, od razu znalazł się poza nawiasem, nie przystając do "nowych czasów" i klarownych podziałów. 

 

Premiera  odbyła się 4 listopada 2017 roku. Zdaniem reżysera przedstawienia "Do komina Murzyna! Murzyna!" w Tatrze Wybrzeże, kiedy zaczyna się już odczuwać język totalitarny, to zatraca się myślenie obywatelskie. - W Europie jest dziś taki czas, w którym bardzo ważne jest myślenie obywatelskie i powstrzymanie degradacji języka.  

Zapraszamy na spektakl "Do komina Murzyna! Murzyna!" w reżyserii Zbigniewa Brzozy przy współpracy dramaturgicznej Michała Kurkowskiego, z udziałem aktorki naszej agencji Doroty Androsz. 10 marca o godz. 16:00 i 11 marca o godz. 18:00 Teatr Wybrzeże w Gdańsku - Scena Kameralna w Sopocie.

 

 

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Aktorzy mają głos

10.09.2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

© 2019  Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki cookies

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

Warszawa, ul. Wspólna 63 B, lok. 2, 00-687 Warszawa; kontakt: tel +48 698 46 86 56