top of page

Odmieniec w czasach niepokoju: "Do komina Murzyna! Murzyna!"


Dorota Androsz - aktorka naszej agencji zaprasza 10 i 11 marca na przedstawienie ze swoim udziałem "Do komina Murzyna! Murzyna!" w reżyserii Zbigniewa Brzozy w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Dorota Androsz występuje w spektaklu jako "Nauczycielka", "Eva", "Pani Morrel" i "Tancerka". Jest aktorką Teatru Wybrzeże od 2007 roku.


To teatralno-filmowy obrazek zanurzony w realiach Niemiec przed i w trakcie II Wojny Światowej. Lata 30-te. Do władzy w Niemczech dochodzi NSDAP. Jeszcze działa parlament, samorządy lokalne, nie zanosi się na likwidację partii opozycyjnych, wychodzi niezależna prasa. Swing jak w nowym Jorku, Paryżu czy Londynie jest najpopularniejszym tańcem. Nocne życie niemieckich miast kwitnie. Jeszcze nie znikł duch lat 20-tych.


Jeden z dwóch głównych bohaterów, ciemnoskóry chłopiec "Hans" marzący o przynależności do Hitlerjugend i akceptacji kolegów, od razu znalazł się poza nawiasem, nie przystając do "nowych czasów" i klarownych podziałów.


Premiera odbyła się 4 listopada 2017 roku. Zdaniem reżysera przedstawienia "Do komina Murzyna! Murzyna!" w Tatrze Wybrzeże, kiedy zaczyna się już odczuwać język totalitarny, to zatraca się myślenie obywatelskie. - W Europie jest dziś taki czas, w którym bardzo ważne jest myślenie obywatelskie i powstrzymanie degradacji języka.

 

Zapraszamy na spektakl "Do komina Murzyna! Murzyna!" w reżyserii Zbigniewa Brzozy przy współpracy dramaturgicznej Michała Kurkowskiego, z udziałem aktorki naszej agencji Doroty Androsz. 10 marca o godz. 16:00 i 11 marca o godz. 18:00 Teatr Wybrzeże w Gdańsku - Scena Kameralna w Sopocie.


Dorota Androsz

Dorota Androsz

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page