top of page

Bilet na "Proces". Ktoś musiał oczernić Józefa K.14 i 15 marca Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza widzów na przedstawienie "Proces" według powieści Franza Kafki w reżyserii Krystiana Lupy - z udziałem aktora naszej agencji Artura Szczyszczaja - w ramach XXIV. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.


Grany w spektaklu Lupy przez Adama Szczyszczaja "Max Brod" wprost mówi, że znajdujemy się w roku 2017. "Max Brod" czyta futurologiczną - jakoby napisaną przez Kafkę, relację ze współczesnych zdarzeń.


Warto dowiedzieć się, kim dla Polaków i Europejczyków jest dzisiaj Józef K., bohater "Procesu" i jak zobaczył tę postać jeden z najwybitniejszych reżyserów współczesnego teatru. W obliczu kryzysu wartości europejskich, zagrożenia wolności osobistej jednostki ten spektakl, będący międzynarodową koprodukcją, jest wspólnym głosem w sprawie przyszłości. W produkcję zaangażowały się cztery warszawskie teatry: Nowy Teatr (główny producent), Teatr Powszechny, STUDIO teatrgaleria i TR Warszawa.


Krystian Lupa w 2005 roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Actis. W 2009 roku otrzymał prestiżową Europejską Nagrodę Teatralną.

 

Zapraszamy 14 i 15 marca o godz. 18:00 na przedstawienie "Proces" w reżyserii Krystiana Lupy, z udziałem aktora naszej agencji Adama Szczyszczaja. Miejsce prezentacji: Nowa Hala EXPO w Łodzi przy Al. Politechniki 4.


Adam Szczyszczaj

Afisz przedstawienia "Proces" Nowego Teatru w Warszawie

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page