top of page

Teatr Słowackiego: "Kariera Artura Ui" od kalafiorów do władzy absolutnej


W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego w sobotę 10 marca odbyła się premiera przedstawienia "Kariera Artura Ui" Bertolda Brechta w reżyserii Remigiusza Brzyka, z udziałem aktorki naszej agencji Katarzyny Zawiślak-Dolny. Katarzyna Zawiślak-Dolny jest aktorką Teatru Słowackiego od 2010 roku.


"Kariera Artura Ui" to przedstawienie, które jest ostrzeżeniem przed chorobą brunatną. Opowieść o potworze, który zaczyna zjadać świat. Co zrobił "Ui", bohater dramatu Bertolda Brechta, jak potoczyła się jego historia - dobrze wiemy.


Nie da oddzielić się Brechta od polityki. Zawsze kiedy demony w życiu publicznym się objawiają, na scenie wystawiany jest dramat Brechta. Teatr jest taką przestrzenią, do której możemy przyjść i tutaj się nad tym zastanowić.


Do udziału w spektaklu "Kariera Artura Ui" reżyser zaprosił niezwykłego w roli "Artura Ui" Michała Majnicza i Andrzeja Grabowskiego.

 

Zapraszamy na przedstawienie "Kariera Artura Ui" Bertolda Brechta w reżyserii Remigiusza Brzyka, z udziałem aktorki naszej agencji Katarzyny Zawiślak-Dolny. Kolejne przedstawienia 11, 13, 14, 23 i 24 marca oraz 7 i 8 kwietnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.


Katarzyna Zawiślak-Dolny

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page