top of page

Dorota Androsz na ratunek Polskiej Koronie: "Śmierć białej pończochy"


Dorota Androsz w przedstawieniu "Śmierć białej pończochy w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

W gdańskim Teatrze Wybrzeże w sobotę 24 marca odbędzie się premiera przedstawienia "Śmierć białej pończochy" Mariana Pankowskiego z udziałem aktorki naszej agencji Doroty Androsz w podwójnej roli: asystentki reżysera przedstawienia Adama Orzechowskiego oraz jako postać "Królowa matka" - matka "Jadwigi Andegaweńskiej". Towarzyszy jej kolega z zespołu aktorskiego Teatru Wybrzeże Piotr Witkowski, w kilku rolach - jako "Poseł litewski", "Woj", "Młociarz", Kusznik" i "Dusiciel, o którym niebawem dowiecie się więcej...


"Śmierć białej pończochy" to wnikliwe studium młodej polskiej królowej Jadwigi Andegaweńskiej, która dostaje się w tryby wielkiej historii, a jej ciało staje się narzędziem sprawowania polityki.


W Królestwie Polskim nastało bezkrólewie. Na rachunek Polskiej Koronie ma przybyć do Krakowa wychowana na węgierskim dworze Jadwiga Andegaweńska, którą polscy panowie chcą wyswatać z litewskim księciem Jagiełłą, by dokonała się pierwsza w dziejach Unia Polsko-Litewska, połączona z chrystianizacją Litwy.


Jest tylko jeden szkopuł tego misternego planu. Kilka lat wcześniej Jadwiga siedmioletnia Jadwiga została już poślubiona Wilhelmowi Habsburskiemu. Co więcej, Jadwiga czuje się żoną Wilhelma...

 

Zapraszamy na przedstawienie "Śmierć białej pończochy" Mariana Pankowskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego, z udziałem aktorki naszej agencji Doroty Androsz. Premiera 24 marca, kolejne spektakle 25 oraz 27 i 28 marca w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W repertuarze również 14 i 15 kwietnia.


Dorota Androsz

Dorota Androsz

Dorota Androsz

Piotr Witkowski

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page