top of page

Wydarzenie: spektakl dyplomowy "Marat/Sade" na scenie Teatru Collegium Nobilium


20 i 21 marca w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium widzowie mogą oglądać spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej "Marat/Sade" Petera Weissa w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Premiera tego przedstawienia odbyła się 8 grudnia 2017 roku.


W przedstawieniu "Marat/Sade" występują aktorzy naszej agencji - Maciej Babicz jako "Sade", Anna Lemieszek jako "Rossignol", Hanna Skarga w roli "Coulmiere" i Agata Różycka jako "Wywoływacz".


"Marat/Sade" uchodzi za jeden z najbardziej skomplikowanych utworów dramatycznych. Reżyser sprawnie łączy przebieg Rewolucji Francuskiej ze współczesnością. Przeszłość jasno wykłada sens zachodzących procesów w terazniejszości.


Postacie z dramatu tworzą zbiorowego bohatera. Jak w każdej rewolucji jest to lud, który poszukuje autorytetów. I choć niejasna jest ostateczna definicja rewolucji, jednak mechanizmy działania społeczeństwa, narodu i polityki, skupiającej się coraz agresywniej na tępieniu przeciwnika, są wciąż aktualne, nawet bardziej niż kiedyś.

 

Zapraszamy na spektakl dyplomowy "Marat/Sade" Petera Weissa z udziałem aktorów naszej agencji Macieja Babicza, Anny Lemieszek, Hanny Skargi i Agaty Różyckiej do warszawskiego Teatru Collegium Nobilium. Aktualnie w repertuarze 20 i 21 marca. Kolejne przedstawienia 24 i 25 kwietnia.

Maciej Babicz jako "Sade" w przedstawieniu "Marat/Sade"

Hanna Skarga jako "Coulmiere" w przedstawieniu "Marat/Sade"

Anna Lemieszek jako "Rossignol" w przedstawieniu "Marat/Sade"

Agata Różycka jako "Wywoływacz" w przedstawieniu "Marat/Sade"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page