top of page

Mikołaj Osiński: "Sztynort 1935"


Mikołaj Osiński

W piątek 23 marca w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie odbędzie się czytanie publiczne sztuki "Sztynort 1935" Jakuba Maińskiego w reżyserii autora, z udziałem aktora naszej agencji Mikołaja Osińskiego.


Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? 3 września 1935 roku to pytanie zadają sobie bohaterowie sztuki, goście "Wieczoru muzyki, poezji i filozofii" - spotkania zorganizowanego w pałacu w Sztynorcie na Mazurach. To junkierski majątek, którego właściciele należą do elity rządzącej Prusami, a więc i całymi Niemcami.


Spotykając się na dwa tygodnie przed uchwaleniem ustaw norymberskich, bohaterowie sztuki "Sztynort 1935" zastanawiają się: "Czy dzięki zakazowi małżeństw Aryjczyków z nie-Aryjczykami przyjdzie na świat nadczłowiek?" Żadna ze stron nie może pozwolić sobie na dystans do omawianych kwestii w tej intymnej, ale momentami i brutalnej dyskusji.

 

Zapraszamy na czytanie publiczne sztuki "Sztynort 1935" Jakuba Maińskiego z udziałem aktora naszej agencji Mikołaja Osińskiego 23 marca o godz. 19:00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

Mikołaj Osiński

plakat autorstwa Katarzyny Przezwańskiej

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page