top of page

Dorota Androsz: jak można opowiadać historię


W gdańskim Teatrze Wybrzeże reżyser Adam Orzechowski proponuje widzom nowe przedstawienie - "Śmierć białej pończochy" Mariana Pankowskiego z udziałem aktorki naszej agencji Doroty Androsz w podwójnej roli: asystentki reżysera przedstawienia oraz jako postać "Królowa matka" - matka "Jadwigi Andegaweńskiej". Towarzyszy jej kolega z zespołu aktorskiego Teatru Wybrzeże Piotr Witkowski w kilku rolach - jako "Poseł litewski", "Woj", "Młociarz", Kusznik" i "Dusiciel, o którym niebawem dowiecie się więcej...


"Śmierć białej pończochy" to wnikliwe studium młodej polskiej królowej Jadwigi Andegaweńskiej, która dostaje się w tryby wielkiej historii, a jej ciało staje się narzędziem sprawowania polityki. Nowocześnie zainscenizowana w Teatrze Wybrzeże historia sprzed wieków stała się poruszającą opowieścią o historii jako walcu miażdżącym jednostkę i władzy opartej na gwałcie. Premiera odbyła się 24 marca.


"Teatr Wybrzeże po raz kolejny udowadania, że działa znakomicie jako zespół. Dobrze zbudowane, wyraziste role wspiera muzyka świetnie ilustrująca emocje na scenie - jest grozna, punkowa nawet gdy cytuje słowiańskie pieśni obrzędowe. Całość podkreśla minimalistyczna, lecz trafna scenografia".

 

Zapraszamy na przedstawienie "Śmierć białej pończochy" Mariana Pankowskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego, z udziałem aktorki naszej agencji Doroty Androsz. W repertuarze 27 i 28 marca, 14 i 15 kwietnia oraz 11,12 i 13 maja w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


Dorota Androsz

Dorota Androsz jako "Królowa matka" w spektaklu "Śmierć białej pończochy"

Dorota Androsz jako "Królowa matka" w spektaklu "Śmierć białej pończochy"

Piotr Witkowski
Piotr Witkowski w spektaklu "Śmierć białej pończochy"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page