top of page

Wydarzenie: znakomite przedstawienie dyplomowe "Otello" w Teatrze Collegium Nobilium


Spektakl dyplomowy "Otello" w reżyserii Grażyny Kani w Teatrze Collegium Nobilium

Grażyna Kania, reżyserując spektakl dyplomowy "Otello" ze studentami IV. roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wykorzystała fragmenty przekładu Stanisława Barańczaka oraz tekst dwóch współczesnych niemieckich autorów - Feriduna Zaimoglu i Guntera Senkela, potęgując dramat namiętności i rozpaczy.


Młodzi aktorzy - w tym gronie aktorzy naszej agencji Martyna Byczkowska, Kamil Suszczyk, Marcin Bubółka i Agata Różycka - w tej konwencji odnajdują się znakomicie. W ustach młodych adeptów sztuki teatralnej tekst przedstawienia brzmi szalenie wiarygodnie, sugestywnie i prawdziwie. Grają jak wytrawni artyści. Budują wiarygodne postacie. Bezbłędnie pokazują stany emocjonalne swoich bohaterów.


Aktorzy potrafią momentami agresywny i ostry tekst, choć nie pozbawiony również zadziornego dowcipu, wypowiadać z pełnym uniesieniem, ale i stonowaniem oraz oszczędnością (znakomita metamorfoza "Desdemony" w interpretacji pełnej niewinności Martyny Byczkowskiej), z wewnętrznym i charakterystycznym nasyceniem (Kamil Suszczyk jako "Cassio"), z dozą gwałtowności i wybuchowości (Marcin Bubółka jako "Brabantio"), refleksyjnie, z umiejętnością grania poza tekstem (Agata Różycka w roli "Emilii"). Spektakl "Otello" jest niezwykle żywiołowy i dynamiczny, jak wszyscy jego protagoniści.

 

Zapraszamy na spektakl dyplomowy "Otello" z udziałem aktorów naszej agencji - Martyny Byczkowskiej, Kamila Suszczyka, Marcina Bubółki i Agaty Różyckiej - do warszawskiego Teatru Collegium Nobilium. Aktualnie w repertuarze 3, 4 i 5 kwietnia oraz 6 maja.
Martyna Byczkowska jako "Desdemona" w przedstawieniu "Otello" w reżyserii Grażyny Kani


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page