top of page

Sen o władzy: "Rewizor. Będzie wojna!"


Marcin Bubółka jako "Chlestakow" w przedstawieniu "Rewizor. Będzie wojna !"

Już dziś, 12 kwietnia w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reżyserii Anny Augustynowicz, z udziałem aktorów naszej agencji Marcina Bubółki, Macieja Babicza, Anny Lemieszek i Hanny Skargi - studentów IV. roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.


Artur Pałyga, jeden z najważniejszych współczesnych dramatopisarzy, dopisał do klasycznej komedii Mikołaja Gogola swoisty sequel. Rewizor "Chlestakow" (w tej roli Marcin Bubółka) powraca ze zdwojoną siłą. Nie jest już jednak marnym urzędniczyną, który za sprawą nieporozumienia zasiał ferment w życiu zapomnianego miasteczka. Dzisiaj to wyrachowany polityk i manipulator - dla przejęcia władzy i upokorzenia przeciwników jest w stanie uciec się do najpodlejszych metod.


Realna kwestia walki o władzę stawia pytanie: czy da się jeszcze być przyzwoitym? Wraz z tajemniczymi postaciami "Czarnych Szczurów" (Anna Lemieszek i Hanna Skarga) - dostajemy szansę zajrzenia do świata snu "Horodniczego" (w tej roli Maciej Babicz). Zmęczony "Horodniczy" będzie musiał podjąć decyzję.

 

Zapraszamy na spektakl dyplomowy "Rewizor. Będzie wojna!" w reżyserii Anny Augustynowicz z udziałem aktorów naszej agencji - Marcina Bubółki, Macieja Babicza, Anny Lemieszek i Hanny Skargi do Teatru Collegium Nobilium w Warszawie. W repertuarze 12, 13, 14 i 15 kwietnia. Kolejne spektakle 9, 10, 11 oraz 26 maja.


Spektakl dyplomowy studentów IV. roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page