top of page

Maciej Babicz: Szekspira warto słuchać i oglądać w każdych okolicznościach


Maciej Babicz

W marcu i w kwietniu w Teatrze Narodowym w Warszawie mogliśmy oglądać aktora naszej agencji Macieja Babicza w przedstawieniu "Opowieść zimowa" Williama Shakespeare'a w reżyserii Marcina Hycnara. Szekspira warto słuchać i oglądać w każdych okolicznościach. Ta inscenizacja jest wyjątkowa i warto odnotować to wydarzenie.


Sztuka Szekspira "Opowieść zimowa" jest niczym baśń i daje możliwości realizatorom, co świetnie wykorzystał reżyser Marcin Hycnar swoim talentem i wyobraznią, To baśń o tym, jak było i jak mogło być. Sen ze wspomnień, marzeń i lęków. Jak daleko może posunąć się owładnięty szaleństwem człowiek? Czyny są nieodwracalne. Czas nie leczy ran. Miłość nie wszystko wybacza.


Pierwsza część przedstawienia w Teatrze Narodowym rozgrywa się na zimnej, biało-czarnej szachownicy, a dworzanie są niczym sterowane pionki. Potem dramat przechodzi niemal w sielankę. Reżyser potraktował to jak rodzaj sennego marzenia skruszonego grzesznika Leontesa. Bohaterowie przybierają wizerunki współczesnych ikon popkultury. Są fragmenty musicalu, teatru plastycznego, opery, a Marcin Hycnar doskonale bawi się konwencjami, wykazując się rzadkim u naszych reżyserów połączeniem inteligencji i poczucia humoru.

 

W spektaklu "Opowieść zimowa" uwagę przykuwa niezwykła scenografia Martyny Kander, która w tym szalonym widowisku teatralnym stworzyła także kostiumy. Świetnie wymyślony i poprowadzony jest ruch sceniczny Maćka Prusaka, a grana na żywo muzyka Urszuli Borkowskiej silnie oddziałuje na widza.


Kolejne przedstawienia "Opowieść zimowa" Williama Shakespeare'a w reżyserii Marcina Hycnara z udziałem Macieja Babicza jesienią w nowym sezonie teatralnym 2018/2019. Zapraszamy do Teatru Narodowego w Warszawie.


Maciej Babicz

Marcin Hycnar, reżyser przedstawienia "Opowieść zimowa" w Teatrze Narodowym

Sztuka "Opowieść zimowa" Williama Shakespeare'a w reżyserii Marcina Hycnara

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page