top of page

Martyna Byczkowska: być jak Judie Foster


Czas płynie szybko i ani się obejrzeliśmy, a za nami 11 maja i premiera sztuki Iwana Wyrypajewa "Pijani" w reżyserii Wojciecha Urbańskiego w warszawskim Teatrze Dramatycznym.


Wojciech Urbański zaprosił do udziału w przedstawieniu na głównej scenie imienia Gustawa Holoubka dwie studentki IV. roku aktorstwa dramatycznego w Akademii im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Martynę Byczkowską ("Rosa") i Agatę Różycką ("Martha").


Bohaterowie sztuki Wyrypajewa "Pijani" są Europejczykami. "Rosa" pojawia się jako ostatnia pijana bohaterka spektaklu, "Martha" jako pierwsza. Obie postaci zostały zagrane przez młode aktorki z wielkim talentem. Potrzebująca akceptacji "Rosa" oraz bezradna i samotna "Martha" budzą w widzach przerażenie swoim upadkiem.


Wojciech Urbański zwrócił uwagę, że "to nie jest opowieść o pijakach, alkoholikach". "To jest o grupie ludzi, którzy tego wieczoru wszyscy się mocno napili. (...) Ta sztuka - to nie jest ani komedia, ani tragedia. Tak jak życie - jest tragikomiczna" - ocenił reżyser.


Warto dodać, że przedstawienie na scenie im. G. Holoubka nie jest polską prapremierą, bo w lutym tego roku z dużym sukcesem wystawił „Pijanych” Teatr Współczesny w Szczecinie. W wystawieniu sztuki, które wyreżyserował Norbert Rakowski, w roli "Gabriela" występuje aktor naszej agencji Konrad Pawicki.

 

Zdaniem Wojciecha Urbańskiego "to jest spektakl o trudnym życiu, ale to nie oznacza, że to życie jest beznadziejne". Za motto spektaklu przyjąć można słowa jednej z postaci: "Miłość to taki stan, w którym nie boję się umrzeć".


Zapraszamy na przedstawienie "Pijani" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Wojciecha Urbańskiego, z udziałem aktorki naszej agencji Martyny Byczkowskiej. W repertuarze kolejno 20 maja, 2, 3 i 30 czerwca oraz 1, 18 i 19 lipca w warszawskim Teatrze Dramatycznym.


Martyna Byczkowska

.Kalendarz wydany przez WFDiF - na zdjęciu Martyna Byczkowska w spektaklu telewizji "Sprawa Rity G."

Martyna Byczkowska

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page