top of page

36. Festiwal Szkół Teatralnych: róbcie, co Wam podpowiada serce


Tylko się cieszyć, że Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi jest niezwykle popularnym zjawiskiem. Z pewnością ma świetną, "musującą" atmosferę. Jest entuzjastyczna publiczność, na przedstawienia nie można się dostać, młodzi aktorzy grają z tak wielką wrażliwością, z jaką odbierają świat. Oby tych diamentów nie zgubić!


Po obejrzeniu dziesięciu konkursowych spektakli dyplomowych, zaprezentowanych przez studentów Wydziałów Aktorskich czterech polskich uczelni publicznych, 20 maja jury tegorocznej, już 36. edycji festiwalu przyznało wszystkie nagrody i wyróżnienia.


Aktor naszej agencji Maciej Babicz otrzymał wyróżnienia i laury za rolę "Horodniczy" w spektaklu dyplomowym "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reżyserii Anny Augustynowicz i za rolę "Markiza Sade" w spektaklu dyplomowym "Marat/Sade" Petera Weissa w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Natomiast II. nagrodę aktorską festiwalu otrzymała Agata Różycka za rolę "Wywoływacz" również w spektaklu "Marat/Sade" i za rolę w spektaklu dyplomowym "Iluzje" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.


Warto podkreślić, że bardzo dobre festiwalowe recenzje za kreacje aktorskie również w spektaklu dyplomowym "Rewizor. Będzie wojna!" otrzymali Marcin Bubółka ("Chlestakow"), Anna Lemieszek ("Czarny szczur") i Dominika Kryszczyńska ("Dyrektorka"). Nadto Anna Lemieszek ("Rossignol"), Agata Różycka ("Wywoływacz") i Hanna Skarga ("Coulmiere") otrzymały bardzo dobre noty za swoje role w spektaklu dyplomowym "Marat/Sade", a Anna Lemieszek dodatkowo za rolę aktorską w spektaklu dyplomowym "Iluzje".


Wielka radość i gratulacje! Róbcie, co Wam podpowiada serce, ale najpierw pozwólcie sercu mówić.

 

Zapraszamy 26 maja do warszawskiego Teatru Collegium Nobilium na przedstawienie "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reżyserii Anny Augustynowicz z udziałem wyróżnionych aktorów - Macieja Babicza, Marcina Bubółki, Anny Lemieszek, Hanny Skargi i Dominiki Kryszczyńskiej.


Maciej Babicz jako "Horodniczy" w spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!"

Maciej Babicz jako "Markiz Sade" w spektaklu "Marat/Sade"

Agata Różycka jako "Wywoływacz" w spektaklu "Marat/Sade"

Anna Lemieszek, Kamil Suszczyk, Agata Różycka i Marcin Bubółka w spektaklu "Iluzje"

Hanna Skarga jako "Coulmiere" w spektaklu "Marat/Sade"


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page