top of page

"Pół wieku poezji pózniej": fanowski film fabularny ze świata Wiedzmina


"Pół wieku poezji pózniej" w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego to polski film fabularny od fanów dla fanów, robiony z sercem i profesjonalizmem przez niezależną grupę twórców, którzy na co dzień zawodowo zajmują się produkcją audiowizualną. Inspirowany cyklem wiedzmińskim Andrzeja Sapkowskiego, opowiada historię ostatniego z Wiedzminów - "Lamberta" (w tej roli aktor naszej agencji Mariusz Drężek), który szukając zemsty przemierza świat Królestw Północy.


"Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów."


Obok Mariusza Drężka w rolach głównych występują Magdalena Różańska jako "Triss", Zbigniew Zamachowski jako "Jaskier" oraz aktor naszej agencji Marcin Bubółka jako "Julian" - bękarci syn "Jaskiera". W filmie zobaczymy również aktorkę naszej agencji Annę Lemieszek. Marcin Bubółka i Anna Lemieszek studiują aktorstwo dramatyczne na IV. roku w Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

Początkowo zamiarem producentów była realizacja filmu fabularnego o średnim metrażu. Z czasem zdecydowali się na pełen metraż i na premierę filmu "Pół wieku poezji pózniej" (angielski tytuł "Alzur's Legacy"), zapowiadaną najpierw na 21 czerwca 2018 roku na YouTube, fani wiedzmińskich opowieści jeszcze trochę zaczekają. Całość zapowiada się wielce obiecująco.


Mariusz Drężek jako "Lambert" w filmie "Alzur's Legacy"

Marcin Bubółka jako "Julian" i Anna Lemieszek w filmie "Alzur's Legacy"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page