top of page

Wydarzenie: "Grzechy młodości" TVP


W rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP przygotowuje wyjątkową produkcję, która od września w niedzielne wieczory pojawi się w TVP 1 - serial historyczny „Drogi wolności” w reżyserii Macieja Migasa.


A już 15 lipca zapraszamy telewidzów na pilotażowy odcinek serialu "Drogi wolności". Fabuła w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich splatają się z wielkimi wydarzeniami historycznymi Polski. Miłość, żądza, zdrada i honor - z tak silnymi emocjami będą musieli zmierzyć się bohaterowie serialu, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości.


W obsadzie serialu fabularnego "Drogi wolności" są aktorzy naszej agencji: Konrad Pawicki w roli krakowskiego księgarza "Władysława Hasefera", ojca narzeczonego "Maryni", jednej z trzech sióstr Biernackich - głównych bohaterek rodzinnej sagi, oraz Monika Obara w roli "Pani Kotkowej". Prace na planie zdjęciowym trwają od początku stycznia tego roku.


Akcja rozgrywa się w latach 1914-1926. Na fali wydarzeń kończącej się wojny trzy główne bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik "Iskra". Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania.


Scenarzyści serialu "Drogi wolności" opowiedzą w odcinkach m.in. o Pokoju Brzeskim, odzyskaniu niepodległości, Powstaniu Wielkopolskim, powstaniu rządu Paderewskiego, początkach wojny polsko-bolszewickiej, podpisaniu Traktatu Wersalskiego, Bitwie Warszawskiej, przegranym plebiscycie na Warmii i Mazurach, Powstaniu Śląskim, uchwaleniu konstytucji marcowej, prawach wyborczych dla kobiet, Powstaniu Krakowskim, a także zamachu majowym. Ekipa zrekonstruowała scenografię, wnętrza i kostiumy z tamtej epoki, a zdjęcia prowadzone są w kilku miastach (m.in. w Krakowie, Lublinie i Warszawie).

 

Zapraszamy telewidzów do oglądanie serialu fabularnego "Drogi wolności" w reżyserii Macieja Migasa, z udziałem aktorów naszej agencji Konrada Pawickiego i Moniki Obary.


Premiera pilotażowego odcinka pt. "Grzechy młodości" w TVP 1 już w niedzielę 15 lipca o godz. 20:10. A cała historyczna saga rodziny Biernackich od września w niedzielne wieczory na antenie TVP 1.


Konrad Pawicki jako "Władysław Hasefer" w serialu fabularnym "Drogi wolności"

Konrad Pawicki z rodziną "Biernackich" w serialu fabularnym "Drogi wolności"

Siostry "Biernackie" w serialu fabularnym "Drogi Wolności"

Monika Obara

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page