top of page

Maciej Babicz: Mr "Mooney"


Miło nam poinformować, że aktor naszej agencji Maciej Babicz dołączył do zespołu Teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie, którego dyrektorem artystycznym jest Marcin Hycnar.


Macieja Babicza możemy aktualnie oglądać na scenie jako "Mooney'a" w spektaklu "Porachunki z katem" Martina McDonagha w reżyserii Marcina Hycnara. To trzymająca w napięciu czarna komedia stawiająca pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi. Polska prapremiera odbyła się 15 września 2017 roku.


Kreowany przez Macieja Babicza "Mooney" to klasyczny łobuz, pozornie wytworny, nienagannie ubrany, ale wybuchający w najmniej spodziewanych momentach czarny charakter, z równą łatwością manipulujący wszystkimi - zarówno ofiarami, jak partnerem w zbrodni ...


Warto wiedzieć, że Maciej Babicz na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymał wyróżnienia i laury za rolę "Horodniczy" w spektaklu dyplomowym "Rewizor. Będzie wojna!" Artura Pałygi w reżyserii Anny Augustynowicz i za rolę "Markiza Sade" w spektaklu dyplomowym "Marat/Sade" Petera Weissa w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

 

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie pod wodzą Marcina Hycnara mocno zaznaczył swoją obecność na mapie polskiego życia teatralnego.


Zespół teatralny w scenografii spektaklu "Porachunki z katem"
Maciej Babicz w spektaklu "Porachunki z katem"

Maciej Babicz w spektaklu "Porachunki z katem"

Maciej Babicz w spektaklu "Porachunki z katem"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page