"Drach" Szczepana Twardocha: co na scenie dzieje się z prozą


Anna Lemieszek i Kamil Suszczyk w spektaklu "Drach"

W nowym sezonie teatralnym aktorzy naszej agencji Anna Lemieszek i Kamil Suszczyk dołączyli do zespołu Teatru Śląskiego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i z miejsca zostali obsadzeni w ambitnej adaptacji powieści "Drach" Szczepana Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka.


Autor "Dracha" niesłusznie się obawiał czy na scenie "nie pojawi się aby kolejna cegiełka konstrukcji śląskiej przytulności". Po obejrzeniu spektaklu stwierdza, że "Nie ma w teatralnym <Drachu> ani jednej zawodzącej, cieplutkiej, przymilnej, nostalgicznej nuty. Wszystko jest takie jak powinno: okrutne, groteskowe, zimne, szalone. Jest cyrk i psychodeliczny kabaret. Jest pożądanie i starczy rozkład.".


Przedstawienie jest koprodukcją Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Ziemi Rybnickiej. Premiera odbyła się 27 pazdziernika w Teatrze Śląskim, natomiast prapremiera 21 pazdziernika w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Warto dodać, że wszystkie bilety zostały wyprzedane do końca roku. Zatem zapraszamy na spektakl "Drach" według Szczepana Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka 5, 6, 8 i 9 stycznia.


aktorka Anna Lemieszek

aktor Kamil SuszczykWyróżnione posty
Ostatnie posty