top of page

Daria Polunina jak malarstwo holenderskie


Kinematografia Ukrainy przygotowuje fabularny film biograficzny o jednej ze swoich najbardziej znanych pisarek i poetek Łesii Ukrainki, w reżyserii Nany Janelidze z Gruzji.


Główną rolę w filmie "Lesya ukrainka. Uzlíssâ" kreuje młoda aktorka Daria Polunina, z którą mamy przyjemność współpracować. Daria - Dasha jest Ukrainą, od kilku lat mieszka w Polsce i mówi swobodnie po polsku, ukraińsku i rosyjsku, a także po francusku i angielsku.


Ze względu na niezwykły wygląd Darii i wrodzony talent do gry aktorskiej, twórcy filmu "Lesya ukrainka. Uzlíssâ" nazwali aktorkę "malarstwem holenderskim". Już od castingów uwalnia swoją siłę niezwykłej tajemnicy.


Daria Polunina wystąpiła w głównej roli w polskim fabularnym filmie krótkometrażowym "Saszka" w reżyserii Katarzyny Lesisz, zdobywając na Spectrum Film Festival Świdnica 2018 Wyróżnienie Specjalne za pracę aktorską. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2018 filmowi "Saszka" przyznano natomiast Nagrodę Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

 

Warto wiedzieć, że Daria Polunina jest w line-upie nowego serialu fabularnego "Dom pod Dwoma Orłami" w reżyserii Waldemara Krzystka dla Telewizji Polskiej. Więcej szczegółów zdradzić jeszcze nie możemy.


Aktorka Daria Polunina. Mówi swobodnie po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

Daria Polunina w teaserze filmu fabularnego "Lesya ukrainka. Uzlíssâ"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page