top of page

Teatr Telewizji TVP: nasza "Ekspedycja"


Nadrabiamy zaległości, bo Teatr Telewizji to zjawisko unikatowe, które nie istnieje właściwie za granicą i liczy już sobie niemal 65 lat.

W formule Teatru Telewizji TVP doczekała się realizacji "Ekspedycja" Wiktora Szenderowicza na podstawie scenariusza i w reżyserii Wojciecha Adamczyka, w obsadzie m.in. z Witoldem Wielińskim ("Prawa Ręka Wodza"), Ignacym Lissem ("Paluszek - Syn Prawej Ręki") i Martyną Byczkowską ("Fema - Córka Wodza"). Premiera spektaklu na antenie TVP 1 odbyła się 4 lutego.


Sztuka Wiktora Szenderowicza to błyskotliwy przykład odnowienia gatunku powiastki filozoficznej. Zaskakująca formalnie opowieść o wyprawie wysłannika ONZ do plemienia żyjącego z dala od cywilizacji jest pretekstem do refleksji nad ludzką naturą. To inteligentna satyra polityczna, zaduma nad ludzką kondycją wpisane w konwencję czarnej komedii oraz komedii romantycznej, w której niebagatelną rolę odgrywa zakochana kobieta.

 

W spektaklu "Ekspedycja" w reżyserii Wojciecha Adamczyka, obok Witolda Wielińskiego, Martyny Byczkowskiej i Ignacego Lissa, wystąpili również Kamil Baryła, Joanna Borer, Agata Grobel, Andrzej Michalskii Patryk Wereszczyński jako "Plemię na Końcu Świata".


Witold Wieliński na planie zdjęciowym "Ekspedycji"
Martyna Byczkowska na planie zdjęciowym "Ekspedycji"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page