Radomir Rospondek w "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów"


Teatralna wersja kultowego filmu fabularnego Petera Weira z 1989 roku "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" z miejsca stała się przebojem. Polska prapremiera teatralna w reżyserii Piotra Ratajczaka, z aktorem naszej agencji Radomirem Rospondkiem w obsadzie, odbyła się 28 marca w OCH-Teatrze w Warszawie.


Piotr Ratajczak posłużył się amerykańskim scenariuszem teatralnym Toma Schulmana. "Posługując się poezją czy inną dziedziną sztuki - warto iść własną drogą. Trzeba zderzyć się z tymi strukturami, które nam narzucają, hierarchiami, ideologiami. I warto odnaleźć swoją drogę i żyć z własnym poczuciem wolności i sensu życia" - mówi reżyser.


Gorzki finał "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" jest konsekwencją pójścia za charyzmatycznym autorytetem. Reżyser zostawia widza z pytaniem: "Na ile można posunąć się do uwodzenia młodych ludzi?"

Zapraszamy na przedstawienie "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Toma Schulmana w reżyserii Piotra Ratajczaka z aktorem naszej agencji Radomirem Rospondkiem w obsadzie. Kolejne spektakle w warszawskim OCH -Teatrze 15, 16, 17, 18, 19 i 20 maja oraz 29 i 30 czerwca, a także 1 i 2 lipca.


Radomir Rospondek w trakcie prób do spektaklu

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty