top of page

Radomir Rospondek w "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów"


Teatralna wersja kultowego filmu fabularnego Petera Weira z 1989 roku "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" z miejsca stała się przebojem. Polska prapremiera teatralna w reżyserii Piotra Ratajczaka, z aktorem naszej agencji Radomirem Rospondkiem w obsadzie, odbyła się 28 marca w OCH-Teatrze w Warszawie.


Piotr Ratajczak posłużył się amerykańskim scenariuszem teatralnym Toma Schulmana. "Posługując się poezją czy inną dziedziną sztuki - warto iść własną drogą. Trzeba zderzyć się z tymi strukturami, które nam narzucają, hierarchiami, ideologiami. I warto odnaleźć swoją drogę i żyć z własnym poczuciem wolności i sensu życia" - mówi reżyser.


Gorzki finał "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" jest konsekwencją pójścia za charyzmatycznym autorytetem. Reżyser zostawia widza z pytaniem: "Na ile można posunąć się do uwodzenia młodych ludzi?"

 

Zapraszamy na przedstawienie "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" Toma Schulmana w reżyserii Piotra Ratajczaka z aktorem naszej agencji Radomirem Rospondkiem w obsadzie. Kolejne spektakle w warszawskim OCH -Teatrze 15, 16, 17, 18, 19 i 20 maja oraz 29 i 30 czerwca, a także 1 i 2 lipca.


Radomir Rospondek w trakcie prób do spektaklu

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page