top of page

Daria Polunina: co wiemy o ukraińskiej poezji?


Trwają prace nad filmem fabularnym "Lesya ukrainka. Uzlíssâ" w reżyserii Nany Jenelidze. Tytułową rolę czołowej przedstawicielki lirycznej poezji ukraińskiej przełomu XIX i XX wieku wykreuje aktorka naszej agencji Daria Polunina.


Łesia Ukrainka to pseudonim artystyczny Larysy Kosacz. Określenie „Ukrainka" w połączeniu ze zdrobniałą formą imienia może sugerować, że autorka uprawiała nieskomplikowaną, tradycyjną literaturę ludową lub że w najlepszym razie położyła nacisk na problematykę narodową - czyli w sytuacji XIX wieku na problematykę ukraińskiego wyzwolenia narodowego. Tylko w pewnej części przypuszczenia te pokrywają się z rzeczywistością. Rodzina poetki była rodziną o szlacheckim rodowodzie, zamożną, wykształconą, otwartą na świat i wykazującą duże inklinacje artystyczne.


Łesia Ukrainka tworzyła przede wszystkim wiersze liryczne, utwory kunsztowne formalnie, wpisujące się w poetykę neoromantyzmu.

 

Możemy już obejrzeć pracę aktorki naszej agencji Darii Poluniny na planie zdjęciowym do materiałów promocyjnych biograficznego filmu fabularnego "Lesya ukrainka. Uzlíssâ" w reżyserii Nany Jenelidze.

Daria Polunina na planie zdjęć teasera filmu fabularnego "Lesya ukrainka. Uzlíssâ"

aktorka Daria Polunina

aktorka Daria Polunina

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page