Daria Polunina: co wiemy o ukraińskiej poezji?


Trwają prace nad filmem fabularnym "Lesya ukrainka. Uzlíssâ" w reżyserii Nany Jenelidze. Tytułową rolę czołowej przedstawicielki lirycznej poezji ukraińskiej przełomu XIX i XX wieku wykreuje aktorka naszej agencji Daria Polunina.


Łesia Ukrainka to pseudonim artystyczny Larysy Kosacz. Określenie „Ukrainka" w połączeniu ze zdrobniałą formą imienia może sugerować, że autorka uprawiała nieskomplikowaną, tradycyjną literaturę ludową lub że w najlepszym razie położyła nacisk na problematykę narodową - czyli w sytuacji XIX wieku na problematykę ukraińskiego wyzwolenia narodowego. Tylko w pewnej części przypuszczenia te pokrywają się z rzeczywistością. Rodzina poetki była rodziną o szlacheckim rodowodzie, zamożną, wykształconą, otwartą na świat i wykazującą duże inklinacje artystyczne.


Łesia Ukrainka tworzyła przede wszystkim wiersze liryczne, utwory kunsztowne formalnie, wpisujące się w poetykę neoromantyzmu.

Możemy już obejrzeć pracę aktorki naszej agencji Darii Poluniny na planie zdjęciowym do materiałów promocyjnych biograficznego filmu fabularnego "Lesya ukrainka. Uzlíssâ" w reżyserii Nany Jenelidze.

Daria Polunina na planie zdjęć teasera filmu fabularnego "Lesya ukrainka. Uzlíssâ"

aktorka Daria Polunina

aktorka Daria Polunina

Wyróżnione posty
Ostatnie posty