top of page

"Raport" Orlińskiego


Aktor Filip Orliński

Miło nam powiadomić, że w obsadzie filmu fabularnego "Raport Pileckiego" w reżyserii Leszka Wosiewicza zobaczymy aktora naszej agencji Filipa Orlińskiego - studenta III. roku Akademii Teatralnej w Warszawie.


Bohater filmu Witold Pilecki to rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, więzień i organizator ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau oraz uczestnik powstania warszawskiego.


W 1940 roku Witold Pilecki zgłosił się ochotniczo do przeprowadzenia działań wywiadowczych na terenie obozu w Auschwitz. Dał się aresztować podczas łapanki w Warszawie i trafił do obozu. Przez dwa i pół roku tworzył tam podziemną armię, która sabotowała działania nazistów, likwidowała hitlerowskich informatorów i oficerów, zbierała dowody na masowe mordy. Jako świadek ludobójstwa zdał sobie sprawę, że musi powiadomić o tym świat i zdecydował się na misję niemożliwą – ucieczkę z obozu.

 

Producentem filmu fabularnego "Raport Pileckiego" w reżyserii Leszka Wosiewicza jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, partnerem produkcji jest TVP. Powstanie również miniserial fabularny.


Książka o Witoldzie Pileckim

Rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego Witold Pilecki

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page