top of page

Adam Venhaus w ekranizacji "Dezertera"


Gdy aktor naszej agencji Adam Venhaus przyjeżdża do Polski to znak, że znów ma coś ważnego do zrobienia. Tym razem wziął udział w ekranizacji powieści "Dezerter" pióra Siegfrieda Lenza, który w Niemczech jest jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku. W Polsce powstała większość zdjęć. Film wyreżyserował Florian Gallenberger, nagrodzony w 2001 roku Oscarem za najlepszy krótkometrażowy film fabularny "Quiero ser" (I Want to be...).


Rzecz dzieje się w Polsce, ale nie jest to film o Polakach w czasie wojny. "Dezerter" to opowieść o młodym niemieckim żołnierzu, który w ostatnie lato II. wojny światowej dezerteruje do Armii Czerwonej i zakochuje się w dziewczynie z polskiej partyzantki. Wojna jest straszna, piękno wydarza się obok koszmaru. Lenz przypomina o tym, że świat jest skomplikowany, a życie ma wiele wymiarów. I w życiu nie ma łatwych odpowiedzi.

 

Premiera filmu fabularnego "Dezerter" planowana jest na 2020 rok. Produkcja trwać będzie 180 minut i ma trafić do telewizji jako dwuczęściowy film. Nie jest wykluczona realizacja krótszej wersji - do dystrybucji festiwalowej lub kinowej.


Aktor Adam Venhaus
Aktor Adam Venhaus


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page