top of page

Krzysztof Plewako-Szczerbiński: Budapest Diaries


Aktor Krzysztof Plewako-Szczerbiński

Aktor naszej agencji Krzysztof Plewako-Szczerbiński wystąpi w filmie fabularnym "Dziennik z wycieczki do Budapesztu" w reżyserii Rafaela Kapelińskiego. Ma to być komediodramat z czasów PRL, osadzony w 1981 roku.


Film "Dziennik z wycieczki do Budapesztu" to koprodukcja polsko-węgierska. Historia została oparta na faktach i zbiorze opowiadań autorstwa reżysera. To opowieść, gdzie głównym wątkiem jest wyjazd matki z kilkuletnim synem wraz z zakładową wycieczką na zakupy świąteczne. Akcja rozgrywa się w 1981 roku, a film jest typowym kinem drogi z zabarwieniem komediowym, ukazującym z przymrużeniem oka niezwykle męczącą podróż w PRL-owskim stylu z nieoczekiwanym zwrotem akcji w Budapeszcie... Opowiada o trudnych życiowych wyborach, w których determinującą siłą okazuje się miłość i godność.


Gdy Rafael Kapeliński zaprezentował na 67. Berlinnale nakręcony w Wielkiej Brytanii reżyserski pełnometrażowy debiut filmowy "Butterfly Kisses", wywołał zachwyt publiczności i krytyków. Film nagrodzono Kryształowym Nieźwiedziem. Dla Krzysztofa Plewako-Szczerbińskigo zapowiada się ekscytująca współpraca.

 

Warto wiedzieć, że reżyser Rafael Kapeliński jest wykładowcą Londyńskiej Szkoły Filmowej i American Film Institute w Los Angeles.


Reżyser Rafael Kapeliński
Książka "Dziennik z podróży do Budapesztu" autorstwa Rafaela Kapelińskiego
Krzysztof Plewako-Szczerbiński na premierze serialu fabularnego "Ślepnąc od świateł", w którym wystąpił.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj według tagów
Podążaj za nami
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin

agencja aktorska

bottom of page